Covid-19’a karşı önlemlerimiz. Detaylar
×
#

Villa Aşina Özellikleri

Kırlangıcın Kanadında Bir Küçük Otel

Villa Aşina, zeminde bahçeye yayılan, üst katlarda geri çekilerek odalarının önünde geniş teraslar oluşmasına elveren, yer yer taş duvarların kullanıldığı bir konseptle tasarlandı.Ege-Akdeniz mimarisini vurgulayan çizgileri ,renkleri ve detaylarıyla ,içinde bulunduğu doğa ve yöreye olan saygımızı yansıtmak ,tasarımının oluşmasındaki birinci adımdı. Manzaraya hakim olması için yoldan yüksekte konumlanan küçük otelimizin giriş bahçesine,yöresel renklerle boyanmış merdivenlerinden ,ya da bir rampa yardımıyla aracınızı kapının önüne parkederek düzayak ulaşmanız mümkün kılındı.Ana girişimizle Kahvaltı terası arasında bulunan ve tasarımın en özel bölümü olarak zemin katın içinden geçen 'Aşina Sokak', taş duvarları, parke döşeme taşları,eski fenerleri, ahşap kapıları ve sokak lambasıyla kendinizi bir Ege mahallesinin samimi sokağında hissetmeniz için düşünüldü.

Zemin katta olup bahçeyle bütünleşmeyi ve merdiven kullanmamayı;bununla birlikte manzaraya dönük olmayı tercih eden misafirlerimiz için ,onyedi odamızdan ikisi ,Aşina sokaktan ulaşılması mümkün olarak tasarlandı . Kubbe tavanı ve özgün mozaik döşemesiyle dikkatinizi çekecek olan lobinin resepsiyon bölümü ,özel örgülü taş duvarlarının serinliği ve gizemli loşluğuyla sizleri karşılarken;diğer bir bölümü de kavisli penceresi ve kahve köşesiyle kahvaltı avlusunu kucaklayarak,bahçe-deniz manzarasını seyredebilmenize olanak tanıdı.

Diğer üç katın her birinde bulunan beş odanın birer tanesi, ilave dairesel planlı bölümleri ve Ula'lı ustaların el emeği olan tavanlarıyla,daha geniş ve farklı bir odada tatilini geçirmek isteyen misafirlerimiz için 'özel oda'olarak hazırlandı.

Hepsi birbirinden farklı döşenmiş ve isimlendirilmiş odalarımızın tamamında ve ''tatildeki evinizin '' açık ve kapalı yaşam alanlarında; buldan bezi ve kanaviçe işlemeli örtüler,Bülent Sancakdar imzalı 'doğa ve Datça çiçekleri' temalı fotoğraflar,sürprizlerle dolu objeler kullanılıp özel mimari detaylar uygulandı.

Villa Aşina ;tasarımı,tefrişi ,personelinin samimiyetiyle kendinizi şehrin stresli ortamından uzakta,dağlar ve denizle çevrilmiş bir doğanın sessiz ve huzur verici kucağında hisettirmekle birlikte;banyolarda saç kurutma makinesi ve 24 saat sıcak su olanağı ,televizyon, telefon, klima, kablosuz internet bağlantısı ,özel toplantı salonundan faydalanma imkanlarını da hizmetinize sunmaktadır.