×
VillaAsina
Book Now!
RESERVATION

WELCOME

VİLLA AŞİNA; UNDER THE PADDLE

Aşina Sokak, with its special design, passes you through our small hotel and transports you to our Mediterranean aviary. We arrived in a warmed situation, our garden where you sat to throw your suitcases to our friendly staff and throw away the road fatigue; You watched Simi and the Mediterranean and sipped your ice-cold drink. Each corner passes through our full lobby with surprises, one of our seventeen rooms, all clean and differently furnished for you, to replace your superior. Put yourself in your sea clothes and lick your palms in the shaded pool on the lush grass. You feel the feeling of swimming in the sea while you are throwing your trunks. You are on a hill, but you are in the sea, you are in the same eye level.

At five teas, the flavor of the buns with delicious cookies spread to the courtyard and the garden, which was the welcome of Aşina Aşevin. These scents are absorbed into the past by a slight escaping wind, bringing you to your familiar homes that you are familiar with today.

Villa Aşina, zeminde bahçeye yayılan, üst katlarda geri çekilerek geniş teraslar oluşmasına elveren, yer yer taş duvarların kullanıldığı bir konseptle tasarlandı.

Villa Aşina Odalar

ROOMS

You will feel like you are at home, on holiday.

See All
Aşina Mutfağı

AŞİNA KİTCHEN

Different tastes of Aegean cuisine...

See All

Villa Aşina siz değerli misafirlerine Ege mutfağının değişik lezzetlerini sunmak için özenli bir mönü hazırladı.

#

Datça Guide

Concealed troughs in the Mediterranean and Aegean

Akdeniz ve Ege’de bu kadar gizli kalmış, kendini bu kadar yapılaşmadan koruyabilmiş koylar Datça’dan başka nerede var? Yarımada ,”bük” adı verilen koyları güneşin sofrasında birer mavi çanak gibi size cömertçe sunar. Tarihçi Strabon’un “Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, onu Datça Yarımadası’na bırakır” dediği söylenir. Bir akşamüzeri, ufuk çizgisinin üzerinde renkten renge geçen bulutlar dans ederken; Knidos Feneri’nin ışığı ay ışığıyla buluşurken, patikalarda kekik kokusu buram buram içinize dolarken, büklerden birinde gök mavisi sularda kulaç atarken, daldığınız kayalıkların arasında orfoz sürüleriyle burun buruna gelirken duyduğunuz mutluluk hiçbir şeyle ölçülemez.

Datça Guide
Villa Aşina Fırsatları
Villa Aşina
Special
Opportunities

%5 Nakit indirimi!
Sitemizden yaptığınız online rezervasyonlarda çıkışta nakit ödeme terci ederseniz %5 indirim sunuyoruz.

See All
Villa Aşina
Activities
& Tours

%5 Nakit indirimi!
Sitemizden yaptığınız online rezervasyonlarda çıkışta nakit ödeme terci ederseniz %5 indirim sunuyoruz.

See All
Villa Aşina Aktiviteleri

Villa Aşina

NEWS

Villa Aşina Haberleri

Villa Aşina

FEATURES

See All

Villa Aşina, zeminde bahçeye yayılan, üst katlarda geri çekilerek odalarının önünde geniş teraslar oluşmasına elveren, yer yer taş duvarların kullanıldığı bir konseptle tasarlandı.Ege-Akdeniz mimarisini vurgulayan çizgileri ,renkleri ve detaylarıyla ,içinde bulunduğu doğa ve yöreye olan saygımızı yansıtmak ,tasarımının oluşmasındaki birinci adımdı. Manzaraya hakim olması için yoldan yüksekte konumlanan küçük otelimizin giriş bahçesine,yöresel renklerle boyanmış merdivenlerinden ,ya da bir rampa yardımıyla aracınızı kapının önüne parkederek düzayak ulaşmanız mümkün kılındı.Ana girişimizle Kahvaltı terası arasında bulunan ve tasarımın en özel bölümü olarak zemin katın içinden geçen 'Aşina Sokak', taş duvarları, parke döşeme taşları,eski fenerleri, ahşap kapıları ve sokak lambasıyla kendinizi bir Ege mahallesinin samimi sokağında hissetmeniz için düşünüldü.